O mnie i o blogu

O mnie i o blogu

Cześć!

Nazywam się  Marcin.

Tematyką związaną z inwestowaniem zainteresowałem się kilka lat temu. Moim pierwotnym planem było agresywne i bardzo aktywne granie na giełdzie. Z biegiem czasu zacząłem szukać trochę bezpieczniejszych i mniej angażujących sposobów na pomnażanie majątku.  Ten blog to podsumowanie mojej wiedzy i przekonań dotyczących  połączenia dwóch najważniejszych dla mnie czynników:  jak największy możliwy przychód w długim okresie czasu, przy minimalnym wkładzie pracy.

Bezpieczne inwestowanie

Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak w 100% bezpieczna inwestycja. Każda jest obarczona mniejszym lub większym ryzykiem. Możemy starać się to ryzyko minimalizować poprzez dywersyfikację czy uśrednianie ceny zakupu. Ale ryzyko jest nieodłącznym elementem każdej inwestycji. Musisz o tym pamiętać podejmując jakąkolwiek decyzję dotycząca swoich pieniędzy.

Bezpieczne inwestowanie to nie tylko chronienie każdej złotówki przed spadkiem. To inwestowanie, które nie będzie angażowało więcej czasu niż powinno i takie, które nie będzie powodowało koszmarów kiedy nadejdzie bessa. Żeby uzyskać te zalety musi być świadome. Musisz wiedzieć w co inwestujesz, jakie są koszty, ryzyko i czas po jakim będziesz realizował zyski (lub liczył straty). I to są tematy, które głównie będę poruszał na tym blogu.

Nie jest to blog, który będzie dotykał tematyki aktywnego, wręcz zawodowego grania na giełdzie. Chcę korzystać z dobrodziejstw giełdy. Ale nie chcę poświęcać więcej niż kilka godzin miesięcznie na analizę moich inwestycji. Tą wiedzę chciałbym przekazać również moim czytelnikom.